Ile trwa ciąża u suki?

Grudzień 9th, 2011

Ciąża jest jednym z elementów ich życia i zanim zdecydujecie się na rozradzanie Waszej pupilki, przeczytajcie, na co należy zwrócić uwagę, jak postępować i czego się spodziewać w tym czasie. Przede wszystkim ciężarnych suczek nie trzeba traktować aż tak bardzo szczególnie. Owszem wymagają nieco innego traktowania i żywienia, ale nie są to zwierzęta chore, tylko w odmiennym stanie.

Ile trwa ciąża u suki

Ile trwa ciąża?

Czas trwania ciąży zależy w pewnej mierze od rasy, liczby i płci płodów a także od wieku matki. Najbardziej popularną a jednocześnie najmniej dokładną metodą liczenia jest opieranie się na momencie krycia i według tego ciąża może trwać od 55 do 70 dni (przy wczesnym kryciu 69-70 dni, a przy późnym 55-56 dni).

Jednak bez względu na moment krycia i liczbę kryć, płody przy prawidłowo przebiegającej ciąży są jednakowo rozwinięte i przygotowane do porodu.

Najczęściej ciąża u suki trwa 63-65 dni. Jednak poród może rozpocząć się kilka dni wcześniej lub później, w zależności właśnie od terminu krycia i żywotności plemników w drogach rodnych suki w stosunku do przedowulacyjnego wylewu LH ciąża może trwać 61 do 68 dni.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Jeżeli zainteresował Cię ten temat koniecznie przeczytaj również:

2 Komenatarzy do “Ile trwa ciąża u suki?”

  1. Czy suka jest w ciąży? | ZrozumPupila.pl - Blog o psach i kotach napisał:

    [...] Powiększenie jamy brzusznej, jest zwykle niezauważalne aż do 45-50 dnia ciąży. Zobacz także: Ile trwa ciąża u suki? [...]

  2. Kiedy początek porodu u suki? | ZrozumPupila.pl - Blog o psach i kotach napisał:

    [...] zawodnej metody obliczania dnia porodu, licząc od momentów krycia, wiemy z pewnym marginesem, kiedy powinniśmy się spodziewać porodu. Mamy do dyspozycji kilka metod określania terminu porodu, wśród nich metoda cytologiczna, [...]

Prześlij swój komentarz

*